• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Ayd%C4%B1n-%C3%87al%C4%B1%C5%9Fma-ve-%C4%B0%C5%9F-Kurumu-1583976848524922/
Saat
Takvim
Faydalı Linkler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam123
Toplam Ziyaret168723
Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 3°

“GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR”

Ekim, Kasım ve Aralık aylarında düzenleyeceğimiz toplam 200 kişilik girişimcilik eğitimlerine katılmak isteyenleri İl Müdürlüğümüze bekliyoruz.

   Aydın Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (AYESOB) işbirliği ile düzenlenecek eğitimlere katılmak isteyenlerin İl Müdürlüğümüze başvuru yaparak 26 Eylül günü saat 10:00’da AYESOB’da yapılacak olan mülakatlara katılması gerekmektedir.
   İŞKUR, 2009 yılından bu yana Girişimcilik Eğitim Programları düzenliyor. Girişimcilik Eğitim Programları ile İŞKUR’a kayıtlı kişilerin kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır. Bu sayede işsizlik azaltılırken; ekonomide yeni ve sürdürülebilir işler de oluşturuluyor. Girişimcilik eğitim programlarına Kuruma kayıtlı 18 yaşı doldurmuş kişiler başvurabilmekte, iş ve meslek danışmanlarıyla yapılan mülakatlar ve değerlendirme süreçlerinden sonra en yakın tarihli programa kayıt olmaktadırlar. KOSGEB modülleri çerçevesinde 32 saat uygulanan girişimcilik eğitimleri, girişimcilik özelliklerinin geliştirilmesi, iş planı hazırlama ve bu kapsamda yönetim planı, finansal plan, pazarlama ve üretim planlarının oluşturulması, iş planının sunumu konularını teorik ve uygulamalı olarak içermekte; eğitimlerde ayrıca başarılı girişimci hikâyeleri ve tecrübelere de yer verilmektedir. Tecrübeli profesyonel eğiticiler tarafından çoğunlukla üniversiteler, özel öğretim kurumları, meslek birlikleri/odaları, kamu kurumları ile dernek ve vakıflar aracılığı ile düzenlenen programlar sonrasında eğitimi tamamlayan katılımcılara girişimcilik sertifikası verilmekte ve bu kişiler bu sertifika aracılığı ile KOSGEB’e yeni girişimci desteğinden faydalanmak için başvurabilmektedir.
   Girişimcilik eğitimini tamamlayarak “Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Belgesi” alan katılımcılar kendi işini kurduğu takdirde, KOSGEB mevzuatı çevresinde “Yeni Girişimci Desteği” ne başvurma hakkı kazanmaktadır. Yeni Girişimci Desteğine hak kazanan girişimciler 50.000 TL’ye kadar hibe (geri ödemesiz), 100.000 TL’ye kadar sabit yatırım desteğinden (geri ödemeli) yararlanabilmektedir.    Ayrıca girişimcilik katılımcı belgesine sahip engelli ve eski hükümlüler, İŞKUR tarafından yılda 2 kez verilen kendi işini kurma hibe desteğinden faydalanabilmektedir.

Girişimcilik ilanı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   193 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aydın İşgücü Piyasası Analizi Raporu

2016 Aydın İşgücü Piyasası Analizi Raporu için  tıklayınız
2015 Aydın İşgücü Piyasası Analizi Raporu için  tıklayınız
Anket
Bize nasıl ulaştınız?