• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Ayd%C4%B1n-%C3%87al%C4%B1%C5%9Fma-ve-%C4%B0%C5%9F-Kurumu-1583976848524922/
Saat
Takvim
Faydalı Linkler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam124
Toplam Ziyaret168724
Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 3°

Meslek edindirme kurslarımız devam ediyor.

Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği kapsamında İl Müdürlüğümüz ve Ok Kardeşler Treyler A.Ş. işbirliği ile düzenlenen istihdam garantili Kaynakçılık kursu devam ediyor.
 

Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu olan Kaynakçılık mesleğindeki kurs 21 Ağustos’ta başladı ve 8 Ocak 2018’de tarihinde sona erecek. Kurs sonunda yapılacak sınav sonucunda başarılı olan kursiyerler mesleki yeterlilik belgesine sahip olacak ve işyerinde çalışmaya başlayacak.

 

                İŞKUR’a kayıtlı 18-45 yaş arası işsizlerin katıldığı Kaynakçılık kursunda kursiyerlere kursa devam ettiği günler için günlük 45 TL Kurumumuz tarafından ödenecek, GSS ve iş kazası ve meslek hastalığı primleri Kurumumuzca karşılanacak.

  

                Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi Terzi, İşsizlerin iş sahibi olması ve bu vesileyle Aydın’da işverenlerin kalifiye eleman sıkıntısını çözmek için istihdam garantili kurslar düzenlendiklerini, kurslara olan ilginin artması için tüm işverenlerden, Kamu kurumlarından ve sivil toplum kuruluşlarından ilgi ve destek beklediklerini söyledi. Rahmi Terzi 12 Eylül tarihinde ise HAUS Makine firmasında istihdam garantili CNC Torna Tezgâhı Operatörlüğü kursunu başlatacaklarını belirtti. Düzenlenen bu kurslarla işverenler nitelikli eleman kazanmalarının yanı sıra, kursiyerlerin istihdam edildiğinde 6111 sayılı Kanunla getirilen prim teşviklerinden 54 aya kadar faydalanabileceklerdir.


Haberle ilgili fotoğraf galerisi için tıklayınız...
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   127 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aydın İşgücü Piyasası Analizi Raporu

2016 Aydın İşgücü Piyasası Analizi Raporu için  tıklayınız
2015 Aydın İşgücü Piyasası Analizi Raporu için  tıklayınız
Anket
Bize nasıl ulaştınız?